Site icon Diyetisyen Gözde Ağca Kanpara

Çilekli Fit Tarifler

ÇİLEKLİ MİLKSHAKE

Yaz mevsiminde tatlı, buzlu ve sağlıklı fit tarifler arayanlar, lezzetli bir milkshake hazırlamaya ne dersiniz?

Taze meyvelerden çilek ile yapabileceğiniz fit tarifler diyetisyen eşliğinde kilo verirken de sıklıkla tercih edilir. 1 adet çilek yalnızca 6 kalori olması kaynaklı oldukça düşük kalorili bir meyvedir.  Ayrıca C vitamini ve liften zengin olduğu için de yaz döneminde beslenmenize eklemeyi unutmayın.

Çilekli Milkshake için Malzemeler:

Çilekleri ikiye bölün, blendera veya shaker cihazınıza alın. Ardından üzerine sütü ve balı ekleyin. Tüm malzemeler iyice ezilene kadar karıştırın. Daha sonra buz küplerini de ekleyip 2-3 kere daha karıştırın ve içeceğimiz hazır. Tarifimiz 2-3 kişiliktir. Çilekli milkshake tarifini ara öğün tarifi olarak hazırlayıp öğleden sonraki molanızda tüketebilirsiniz.

FİT ÇİLEKLİ CUP

Yoğurt ve çilek hem besleyici hem de lezzetli bir ikilidir.  Diyet ara öğün tarifleri arayanlar için de yaz döneminin vazgeçilmez tariflerindendir.

Fit Çilekli Cup için Malzemeler:

Süzme yoğurt, kaymaksız yoğurt ve balı iyice karıştırın. Kupun içine 3 yemek kaşığı yoğurtlu ballı karışımdan ekleyin. Çilekleri ince dilim olarak doğrayıp kupun kenarlarına çilek dilimlerini dizin. Kalan çilekleri küp küp doğrayıp yoğurtlu karışımın üzerine ekleyin. En üste kalan ballı yoğurdu ekleyin. Yoğurdun üzerini az miktarda yulaf, tarçın, keten tohumu ve ceviz ekleyerek süsleyin.

 

Lezzetli ve sulu bir meyve olan çileğin faydaları ise şu şekilde:

Sizler de mevsiminde sebze ve meyveleri tüketmeyi unutmayın. Deneyeceğiniz çilekli hafif tariflerimiz için şimdiden afiyet olsun!

Exit mobile version